ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها

دوستان ویندوزسنتری با ما با اخبار داغ نجومی در رابطه با ماموریت جدید ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها همراه باشید. ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها ناسا مأموریتی علمی که برای اولین بار به منجمان امکان اکتشاف جزئیات مخفی برخی از عجیب‌‌ترین و فوق‌العاده‌ترین موضوعات کیهانی مانند سیاهچاله‌های بسیار پُرجرم و درخشان، ستاره‌های نوترونی و تپ‌اخترها […]

نوشته ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

دوستان ویندوزسنتری با ما با اخبار داغ نجومی در رابطه با ماموریت جدید ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها همراه باشید.

ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها

ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها

ناسا مأموریتی علمی که برای اولین بار به منجمان امکان اکتشاف جزئیات مخفی برخی از عجیب‌‌ترین و فوق‌العاده‌ترین موضوعات کیهانی مانند سیاهچاله‌های بسیار پُرجرم و درخشان، ستاره‌های نوترونی و تپ‌اخترها را می‌دهد، برگزیده است.

سیاهچاله‌ها می‌توانند گازهای اطراف خود را تا بیش از یک میلیون درجه حرارت داده و داغ کنند. تابش با انرژی بالای اشعه ایکس این گاز می‌تواند در مسیری خاص قطبیده و دارای نوسان شود. مأموریت تصویربرداری اکتشاف قطبش سنج اشعه ایکس (IXPE) با پرتاب سه تلسکوپ فضایی دارای دروبین‌هایی با قابلیت اندازه‌گیری قطبش این اشعه‌های کیهانی ایکس، به دانشمندان کمک می‌کند تا به سوالات زیربنایی درباره‌ی این اغتشاشات و محیط فوق‌العاده‌ای که در آن میدان‌های گرانشی، الکتریکی و مغناطیسی به حد نهایی‌شان می‌رسند؛ پاسخ دهند.

آقای پاول هرتز اخترفیزیک‌دان، مدیر بخش اصلی مدیریت مأموریت‌های علمی ناسا در واشینگتن می‌گوید

ما مستقیماً نمی‌توانیم تصویری از نزدیک شدن جرم و چگونگی آن به سیاهچاله و ستاره‌های نوترونی داشته باشیم اما مطالعه قطبش اشعه ایکس ساطع شده از محیط پیرامون، این موضوع مبهم را فاش خواهد کرد. وی اضافه می‌کند که ناسا تاریخ عظیمی در شروع مشاهداتی درباره‌ی برنامه‌ اکتشافات اخترفیزیک با قابلیت‌های منحصر به فرد دارد. IXPE درهای جدیدی از گیتی برای منجمین نمایان می‌کند. امروز ما فقط قادر به حدس زدن در رابطه با موضوعات پیچیده هستیم.

این مأموریت برای شروع در سال 2020 تعیین شده هزینه‌ای بالغ بر 188 میلیون دلار خواهد داشت که این شامل هزینه پرتاب موشک حمل کننده، فرآیند‌های عملیاتی و تحلیل آن‌ها می‌گردد. آقای مارتین ویزکووف رئیس تحقیقات ناسا در مرکز پرواز فضایی مارشال در هاتسویل آلاباما این مأموریت را هدایت و رهبری خواهد کرد. مرکز هوافضای بال (Ball) در بروم‌فیلد (Broomfield) کلورادو (Colorado) انضمام مأموریت و شاتل فضایی را مهیا خواهد کرد. آژانس فضایی ایتالیا در حس‌گرهای تشخیص دهنده قطبش اشعه ایکس که در ایتالیا توسعه داده شده‌اند، همکاری خواهد کرد.

پیوست
پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

نوشته ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.