نجات یک مرد در تیر‌اندازی فورت لادردیل به کمک لپ‌تاپ مک‌بوکش

نجات یافته از تیراندازیجمعه و با انتشار اخبار ناگوار از حادثه تیراندازی فرودگاه فورت لادردیل بسیاری در بهت فرو رفتند. این حادثه زمانی رخ داد که یک فرد مسلح به نام استبان سانتیاگو شروع به تیراندازی به سمت افراد حاضر در فرودگاه کرد. در نتیجه‌ی این تیراندازی پنج نفر کشته و هشت نفر دیگر مجروح شدند. در ادامه […]

نوشته نجات یک مرد در تیر‌اندازی فورت لادردیل به کمک لپ‌تاپ مک‌بوکش اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

نجات یافته از تیراندازی

جمعه و با انتشار اخبار ناگوار از حادثه تیراندازی فرودگاه فورت لادردیل بسیاری در بهت فرو رفتند. این حادثه زمانی رخ داد که یک فرد مسلح به نام استبان سانتیاگو شروع به تیراندازی به سمت افراد حاضر در فرودگاه کرد. در نتیجه‌ی این تیراندازی پنج نفر کشته و هشت نفر دیگر مجروح شدند.

در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید:

مک‌بوک تیر‌اندازی

در گیرودار همین اخبار مردی ادعا کرد که به لطف لپتاپش از اصابت گلوله در امان مانده است. در زمان تیراندازی، استیو فراپر در سالن تحویل چمدان‌ها حضور داشت که با شنیدن صدای تیراندازی وسایل خود را رها کرده و پناه می‌گیرد. همین جابه‌جایی باعث می‌شود تا کیف حاوی لپتاپ در زاویه ای قرار بگیرد که در زمان شلیک گلوله به سمتش به شکل یک سپر عمل کند.

آقای فرارپر در گفتگو با برنامه‌ی خبری 360 درجه‌ی اندرسون کوپر که پس از حادثه انجام شده است می‌گوید:

“کوله‌پشتیم مرا نجات داد. در زمانی که دراز کشیده بودم کوله پشتی همچانان در پشتم قرار داشت و  هنگام تیراندازی محاجم به سمتم نقش یک سپر را بازی کرد.”

آقای فراپر تا پس از حادثه از اینکه مک‌بوکش او را از یک جراحت شدید نجات داده است با خبر نبود.

” وقتی که پس از حادثه برای بررسی بدنم به حمام رفتم متوجه شدن که گلوله وارد کوله پشتی شده و با لپتاپم برخورد کرده است. زمانی که کوله پشتی را برای کمک به تحقیقات در اختیار FBI قرار دادم آنها متوجه شدند که گلوله پس از برخورد با مک‌بوک در یکی از جیب های کوله پشتی گیرکرده است..”

از اینجا می‌توانید ویدیوی کامل مصاحبه‌ی تلفنی آقای فراپر با Anderson Cooper را مشاهده کنید

پیوست

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

نوشته نجات یک مرد در تیر‌اندازی فورت لادردیل به کمک لپ‌تاپ مک‌بوکش اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها

دوستان ویندوزسنتری با ما با اخبار داغ نجومی در رابطه با ماموریت جدید ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها همراه باشید. ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها ناسا مأموریتی علمی که برای اولین بار به منجمان امکان اکتشاف جزئیات مخفی برخی از عجیب‌‌ترین و فوق‌العاده‌ترین موضوعات کیهانی مانند سیاهچاله‌های بسیار پُرجرم و درخشان، ستاره‌های نوترونی و تپ‌اخترها […]

نوشته ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

دوستان ویندوزسنتری با ما با اخبار داغ نجومی در رابطه با ماموریت جدید ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها همراه باشید.

ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها

ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها

ناسا مأموریتی علمی که برای اولین بار به منجمان امکان اکتشاف جزئیات مخفی برخی از عجیب‌‌ترین و فوق‌العاده‌ترین موضوعات کیهانی مانند سیاهچاله‌های بسیار پُرجرم و درخشان، ستاره‌های نوترونی و تپ‌اخترها را می‌دهد، برگزیده است.

سیاهچاله‌ها می‌توانند گازهای اطراف خود را تا بیش از یک میلیون درجه حرارت داده و داغ کنند. تابش با انرژی بالای اشعه ایکس این گاز می‌تواند در مسیری خاص قطبیده و دارای نوسان شود. مأموریت تصویربرداری اکتشاف قطبش سنج اشعه ایکس (IXPE) با پرتاب سه تلسکوپ فضایی دارای دروبین‌هایی با قابلیت اندازه‌گیری قطبش این اشعه‌های کیهانی ایکس، به دانشمندان کمک می‌کند تا به سوالات زیربنایی درباره‌ی این اغتشاشات و محیط فوق‌العاده‌ای که در آن میدان‌های گرانشی، الکتریکی و مغناطیسی به حد نهایی‌شان می‌رسند؛ پاسخ دهند.

آقای پاول هرتز اخترفیزیک‌دان، مدیر بخش اصلی مدیریت مأموریت‌های علمی ناسا در واشینگتن می‌گوید

ما مستقیماً نمی‌توانیم تصویری از نزدیک شدن جرم و چگونگی آن به سیاهچاله و ستاره‌های نوترونی داشته باشیم اما مطالعه قطبش اشعه ایکس ساطع شده از محیط پیرامون، این موضوع مبهم را فاش خواهد کرد. وی اضافه می‌کند که ناسا تاریخ عظیمی در شروع مشاهداتی درباره‌ی برنامه‌ اکتشافات اخترفیزیک با قابلیت‌های منحصر به فرد دارد. IXPE درهای جدیدی از گیتی برای منجمین نمایان می‌کند. امروز ما فقط قادر به حدس زدن در رابطه با موضوعات پیچیده هستیم.

این مأموریت برای شروع در سال 2020 تعیین شده هزینه‌ای بالغ بر 188 میلیون دلار خواهد داشت که این شامل هزینه پرتاب موشک حمل کننده، فرآیند‌های عملیاتی و تحلیل آن‌ها می‌گردد. آقای مارتین ویزکووف رئیس تحقیقات ناسا در مرکز پرواز فضایی مارشال در هاتسویل آلاباما این مأموریت را هدایت و رهبری خواهد کرد. مرکز هوافضای بال (Ball) در بروم‌فیلد (Broomfield) کلورادو (Colorado) انضمام مأموریت و شاتل فضایی را مهیا خواهد کرد. آژانس فضایی ایتالیا در حس‌گرهای تشخیص دهنده قطبش اشعه ایکس که در ایتالیا توسعه داده شده‌اند، همکاری خواهد کرد.

پیوست
پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

نوشته ماموریت جدید‌ ناسا برای مطالعه‌ی سیاهچاله‌ها اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.