فلاش‌بک: ده سال پیش در چنین روزی اپل از اولین آیفون رونمایی کرد

آیفون iPhoneفلاشبک یک سری از گزارش های مناسبتی است که ما در آن با سفر به خاطرات، محصولات، برند‌ها، و لحظات مهم در گذشته‌ی دنیای فناوری را باهم مرور می‌کنیم. امروز در فلاشبک به گذشته‌ی آیفون با مایید. در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید: اپل اسمارت‌فون ها را اختراع نکرده است. اما با در نظر گرفتن […]

نوشته فلاش‌بک: ده سال پیش در چنین روزی اپل از اولین آیفون رونمایی کرد اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

آیفون iPhone

فلاشبک یک سری از گزارش های مناسبتی است که ما در آن با سفر به خاطرات، محصولات، برند‌ها، و لحظات مهم در گذشته‌ی دنیای فناوری را باهم مرور می‌کنیم. امروز در فلاشبک به گذشته‌ی آیفون با مایید.

در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید:

آیفون

اپل اسمارت‌فون ها را اختراع نکرده است. اما با در نظر گرفتن تاثیر شگرف این شرکت بر صنعت موبایل می‌توان از باور بعضی به این موضوع چشم‌پوشید. اما حقیقت آن است که اسمارت‌فون ها بیش از چیزی که برخی گمان می‌کنند قدمت دارند.

قبل از سال دو هزار یا در قرن بیستم اسمارت‌فون ها در تعداد و انواع قابل توجهی وجود داشتند. دستگاه‌ هایی که توسط شرکت هایی نظیر RIM (که بعدها بلک بری نام گرفت)، پالم و شرکت های دیگری شامل آنهایی که از سیستم عامل پاکت پی سی / ویندوز موبایل مایکروسافت استفاده می‌کردند تولید می‌شدند.

در این میان دستگاه‌های BlackBerry به مدد پشتیبانی بی مثالشان از ایمیل و کیبورد محبوب آنها که وارد کردن متن را به شدت آسان کرده بود، موفق شدند بخش عظیمی از بازار مشتریان تجاری را به خود اختصاص دهند.

دستگاه های‌ پالم، دیگر دستگاه هایی بودند که در میان کاربران طرفداران وفادار بسیاری را به خود جذب کردند و به علت وجود مدل های دارای کیبورد و فراوانی برنامه های ساخته شده برای سیستم‌عامل Palm OS موفقیت های چشمگیری را کسب کردند.

Palm

حتی پس از رونمایی از آیفون، شرکت هایی مانند HTC مجبور بودند برای بهینه سازی قابلت لمس ویندوز، برای آن پوسته‌ی جدید طراحی کنند

همانند سایر تولید کنندگان موبایل آن زمان، Palm هم از ویندوز موبایل استفاده‌ می‌کرد. سیستم عامل موبایل مایکروسافت از برنامه های شخص ثالث پشتیبانی می‌کرد و ضمن ارائه نسخه‌ای از برنامه‌ی آفیس روی دستگاه های موبایل، فناوری های بسیار دیگری را هم ارائه می‌کرد که برای کاربران تجاری بسیار مورد توجه بود.

اما دستگاه هایی نظیر این از یک دستگاه عالی فاصله‌ی بسیار زیادی داشتند. به عنوان مثال ویندوز موبایل به شکل ناشیانه ای به دو نسخه‌ی متفاوت برای اسمارت‌فون‌های دارای کیبورد فیزیکی و دستگاه‌های PDA دارای صفحه‌ی لمسی تقسیم شده بود که البته برای انجام ساده ترین کار‌ها نیز به استفاده از قلم متکی بود.

اپ استور‌های موجود بر روی دستگاه، مثل آنچه امروز در اختیار داریم وجود نداشتند و بدتر از همه آنکه در برابر تقاضای روز افزون برای صفحات لمسی بزرگتر شرکت هایی مانند HTC مجبور بودند برای دستگاه های خود رابط کاربری اختصاصی بر روی سیستم عامل طراحی کنند.

بنابر این وقتی که اپل اولین نمونه از آیفون را ده سال پیش در 9 ژانویه 2007 ساعت 9:4 معرفی کرد بی شک بازار موبایل آماده یا بهتر است بگوییم مشتاق یک نوآوری اینچنینی بود و هرچند نسخه‌های اولیه‌ی iPhone تا یک اسمارت‌فون مطلوب فاصله‌ی زیادی داشت اما شور و شوق عجیبی را در میان خریداران برانگیخت.

آیفون اولیه iPhone

طرح اولیه‌ی آیفون بر مبنای رابط کاربری آی‌پاد

اپل قبل از این هم در بازار دستگاه های همراه وارد شده بود. اولین محصول اپل که با همکاری موتورولا با نام POKR E1 به بازار عرضه شد یک دستگاه کوچک یکپارچه شده با نرم‌افزار iTunes اپل بود که iTunes phone نام گرفته بود. یک افتضاح به تمام معنا! یک رابط کاربری کاربری به‌درد‌نخور در کنار محدودیت عجیب‌و‌غریب امکان ذخیره‌ی تنها 100 آهنگ به طور همزمان. پس از درخواست های متعدد کاربران iPod برای ارائه‌ی یک آیپاد فون، ROKR E1 بدترین دلسرد کننده ی ممکن بود.

با این وجود اپل در توسعه آیفون جدید نیز رابط کاربری آی پاد را امتحان کرد اما AcornOS با ایرادات بسیاری همراه بود. در عوض اپل تصمیم گرفت تا سیستم عامل قدرتمند دیگری را بر پایه‌ی سیستم‌عامل دسکتاپ OS X طراحی و انعطاف پذیری و قابلیت های آن را گسرش دهد. چیزی که در اولین آیفون ارائه شد.

زمانی که استیو‌جابز مرحوم از آیفون رونمایی می‌کرد آن را به عنوان ترکیبی عالی از سه ابزار در یک دستگاه توصیف کرد: ” یک آیپاد واید‌ اسکرین به همراه کنترل‌های لمسی، یک تلفن موبایل انقلابی و یک دستگاه پیشرفته‌ی ارتباط اینترنتی”

این دستگاه با داشتن یک نمایشگر 3.5 اینچی زیبا به همراه صفحه لمسی از چند لمس همزمان پشتیبانی می‌کرد و داشتن یک رابط کاربری تمیز و بی نقص به سرعت  ظاهر بسیاری از سیستم عامل های آن روز را قدیمی و زشت نشان می‌داد.

اما  برخی این دستگاه را به خاطر نداشتن 3G مورد تمسخر قرار می‌داند، چرا که در آن زمان دیگر دستگاه های رقیب چنین امکانی را در اختیار کاربران قرار می دادند. نداشتن امکانات اولیه ای چون کپی پیست و ام ام اس از دیگر اشکالات این دستگاه بود که در کنار قیمت بسیار بالا و 499 دلاری آن انتقادات و تمسخرات بیشتری را روانه‌ی این دستگاه می‌کرد.

استیو بالمر که بعدها به سمت مدیرعاملی مایکروسافت رسید از افرادی بود که به سرعت پیش‌بینی کرد که شکست آیفون حتمی خواهد بود. چند ماه بعد از معرفی این دستگاه اون در مصاحبه با یو اس ای تودی گفت:

آیفون هیچ شانسی برای کسب سهم قابل توجهی از بازار ندارد، هیچ شانسی. این یک دستگاه 500 دلاریست. آنها ممکن است سود زیادی به دست آورند اما اگر نگاهی به 1.3 میلیارد موبایل فروخته شده داشته باشیم من ترجیح می‌دهم نرم‌افزار تولید شده‌ی ما بر روی 60، 70 یا 80 درصد از آنها نصب باشد و بعد از آن به فکر 2 تا 3 درصد دستگاه هایی خواهم افتاد که اپل در اختیار دارد.

همچون سرزنش‌های بسیاری دیگر پس از رونمایی آیفون، به سرعت مشخص شد که ارزیابی های بالمر نیز نادرست بوده است. زمانی که در سال بعد مدل جدید آیفون با سرعت اینترنت بالاتر، کیت توسعه نرم افزاری برای تولید‌کنندگان نرم‌افزار و بهبود های بسیار بیشتر به بازار عرضه شد، آیفون وارد مرحله‌ی جدیدی شده و نمودار فروش این دستگاه بیش از پیش صعودی شد.

آیفون اولیه iPhone

قدیمی ترین و جدید ترین آیفون در کنار هم

از آن زمان تا کنون بیش از یک میلیارد آیفون به فروش رسیده است. هرچند با وجود ادامه‌ی فروش به میزان بالا اما کاهش محسوسی در میزان فروش آیفون در سالهای اخیر اتفاق افتاده است. معرفی آیفون اولیه و موفقیت های بعدی آن رقبای اپل را واداشت تا با جدیت بیشتری در پی نوآوری و ساخت دستگاه های جدید باشند. و البته موفق هم بودند. امروز اسمارت‌فون هایی که با قیمت های بسیار پایین‌تر از آیفون به فروش می‌رسند از این محصول چیزی کم ندارند و حتی بسیاری از ناظران معتقد هستند اپل نوآوری کافی برای رقابت با رقبای خود را از دست داده است.

قرار است در ماه های آینده‌ی سال جاری از آیفون جدیدتری رونمایی شود. انتظارات از اپل برای ارائه‌ی یک محصول فوق‌العاده و نوآورانه هیچگاه به این اندازه بالا نبوده‌است. البته شاید انتظار محصولی که به اندازه‌ی آیفون اولیه خلاقانه بوده و صنعت موبایل را متحول کند آنقدر ها هم معقول نباشد اما پس از ده سال هنوز نمی‌توان تاثیر شگرفی که اپل بر این صنعت داشته است را انکار کرد.

تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل هنوز خوش‌بین است.

” آیفون در دهه‌ی اول خود استاندارد دستگاه‌های موبایل را تعیین کرد و این تازه شروع ماجراست”

“بهترین ها هنوز در راه هستند”

پیوست

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

نوشته فلاش‌بک: ده سال پیش در چنین روزی اپل از اولین آیفون رونمایی کرد اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

نوکیا در حال کار بر روی رقیبی برای کورتانا به نام Viki است

نوکیا Vikiدیروز شرکت HMD اسمارت‌فون جدید نوکیا با اندروید 6 نوگات را در چین معرفی کرد. این گوشی یک اسمارت‌فون اندرویدی معمولیست که هیچ ویژگی خاصی به همراه آن ارائه نشده است و تنها نکته‌ی قابل توجه در مورد این گوشی تولید آن توسط شرکت HMD برای برند نوکیاست. حالا اما اطلاعات جدیدی منتشر شده است […]

نوشته نوکیا در حال کار بر روی رقیبی برای کورتانا به نام Viki است اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

نوکیا Viki

دیروز شرکت HMD اسمارت‌فون جدید نوکیا با اندروید 6 نوگات را در چین معرفی کرد. این گوشی یک اسمارت‌فون اندرویدی معمولیست که هیچ ویژگی خاصی به همراه آن ارائه نشده است و تنها نکته‌ی قابل توجه در مورد این گوشی تولید آن توسط شرکت HMD برای برند نوکیاست.

حالا اما اطلاعات جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد نوکیا در حال کار بر روی رقیبی برای سرویس‌هایی چون مایکروسافت کورتانا، گوگل اسیستانت و اپل سیریست. نوکیا علامت تجاری جدیدی با نام “Viki” را در اتحادیه اروپا ثبت کرده است که برای دستیار دیجیتالی اسمارت‌فون های اندرویدی نوکیا استفاده خواهد شد.

در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید:

نوکیا Viki

در این گواهی ثبت “Viki” نرم افزاری توصیف شده است که اطلاعات را در قالب یک رابط گفتگوی متنی/صوتی در اختیار کاربر قرار خواهد داد. در حال حاضر ما هیچگونه اطلاعات به‌خصوصی از ویکی در اختیار نداریم، تنها به نظر می‌رسد ویکی رقیبی برای کورتانا و سایر دستیار‌های دیجیتال خواهد بود. باید منتظر ماند تا ببینیم که آیا viki می‌تواند هیچ قابلیت ویژه‌ای را برای رقابت با سرویس‌ های مشابه ارائه کند

ذکر این نکته نیز مهم است که به نظر‌ می‌رسد  Viki برای جستجوی اطلاعات تحت وب از موتور جستجوی Bing کمک خواهد گرفت. چرا که گمان نمی‌رود گوگل اجازه‌ی استفاده از سرویس‌های خود را در اختیار Viki قرار دهد. اما مایکروسافت پیش از این با سرویس هایی چون Siri اپل و Alexa آمازون همکاری داشته و قابلیت های موتور جستجوی خود را در اختیار این سرویس ها قرار داده است.

اما آیا نوکیا خواهد توانست چیزی برای رقابت با سایر دستیار‌های دیجیتال خلق کند؟ شما چه فکر می‌کنید؟ نظرات خود را از طریق بخش مربوطه با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

پیوست

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

نوشته نوکیا در حال کار بر روی رقیبی برای کورتانا به نام Viki است اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

دانلود بازی Door Kickers 1.0.63 برای اندروید + دیتا + نسخه بی نهایت

  دانلود بازی Door Kickers برای اندروید | نسخه بی نهایت + دیتا|   Door Kickers 1.0.63 نام یک بازی تیراندازی و اکشن برای اندروید است که توسط کمپانی KillHouse Games ساخته و طراحی شده است و توسط همین کمپانی نیز به تازگی برای اندروید منتشر شده است. این بازی شما در نقش یک تیم Swat قرار […]

نوشته دانلود بازی Door Kickers 1.0.63 برای اندروید + دیتا + نسخه بی نهایت اولین بار در یاس دانلود پدیدار شد.

  دانلود بازی Door Kickers برای اندروید | نسخه بی نهایت + دیتا|   Door Kickers 1.0.63 نام یک بازی تیراندازی و اکشن برای اندروید است که توسط کمپانی KillHouse Games ساخته و طراحی شده است و توسط همین کمپانی نیز به تازگی برای اندروید منتشر شده است. این بازی شما در نقش یک تیم Swat قرار […]

نوشته دانلود بازی Door Kickers 1.0.63 برای اندروید + دیتا + نسخه بی نهایت اولین بار در یاس دانلود پدیدار شد.

دانلود نرم افزار بازار Bazaar 7.7.2 – اندروید

ویژگی اصلی گوشی‌های هوشمند ایجاد امکان استفاده از برنامه‌های کاربردی است و گوشی هوشمند بدون استفاده از این برنامه‌ها تفاوت چندانی با گوشی معمولی ندارد. کافه‌بازار (بازار اندروید) که متعلق به شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان می‌باشد، محلی برای دانلود برنامه‌های اندرویدی است که به‌طور ویژه به کاربران فارسی‌زبان سرویس‌دهی می‌کند و ده‌ها هزار برنامه […]

ویژگی اصلی گوشی‌های هوشمند ایجاد امکان استفاده از برنامه‌های کاربردی است و گوشی هوشمند بدون استفاده از این برنامه‌ها تفاوت چندانی با گوشی معمولی ندارد. کافه‌بازار (بازار اندروید) که متعلق به شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان می‌باشد، محلی برای دانلود برنامه‌های اندرویدی است که به‌طور ویژه به کاربران فارسی‌زبان سرویس‌دهی می‌کند و ده‌ها هزار برنامه […]

پیش بینی گارتنر: اپل در زمینه دستگاه‌های هوشمند در 2017 از مایکروسافت پیشی خواهد گرفت

وقتی به تعداد کامپیوترهای شخصی و تلفن های هوشمند که توسط شرکت های مایکروسافت و اپل طی سال 2014 تا 2016 تولید شده اند نگاهی می اندازیم، به نظر می رسد طی سه سال گذشته میزان محموله ها به صورت کلی کاهش یافته است. برای بررسی آمار و ارقام موجود و همچنین پیش بینی وضعیت […]

نوشته پیش بینی گارتنر: اپل در زمینه دستگاه‌های هوشمند در 2017 از مایکروسافت پیشی خواهد گرفت اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

وقتی به تعداد کامپیوترهای شخصی و تلفن های هوشمند که توسط شرکت های مایکروسافت و اپل طی سال 2014 تا 2016 تولید شده اند نگاهی می اندازیم، به نظر می رسد طی سه سال گذشته میزان محموله ها به صورت کلی کاهش یافته است. برای بررسی آمار و ارقام موجود و همچنین پیش بینی وضعیت پیش رو، ویندوز سنتر مطلبی در مورد پیش بینی گارتنر فراهم کرده که به شما پیشنهاد میکنیم تا انتها دنبال کنید.

دستگاه هایی که هر کدام از سیستم عامل های مایکروسافت را اجرا می کنند در 5 سال گذشته شیب رو به پایینی داشته اند، طبق تخمین های گارتنر در سال 2012 حدود 350 میلیون کامپیوتر شخصی با سیستم عامل ویندوز فروخته شد، اما در سال 2016 این رقم به 260 میلیون رسید. با در نظر گرفتن این اندازه گیری های اولیه از محموله های سیستم عامل مایکروسافت مرگ گوشی های ویندوزی دور از انتظار نیست، در حالی که اپل برعکس مایکروسافت همچنان از نظر حجم تولید آیفون وضعیت ثابتی داشته است. البته اپل هم در چند سال گذشته با رکود مواجه بوده و سال به سال با کاهش تقاضای کلی دست و پنجه نرم کرده است، اما طبق اظهارات گارتنر برخلاف مایکروسافت به نظر می رسد iPhone 8 همه چیز را برای اپل تغییر دهد و در نهایت از نظر تعداد محموله ها iPhone 8 در صدر قرار خواهد گرفت.

نمودار ارائه شده توسط گارتنر

پیش بینی گارتنر

نمودار مقایسه اپل با مایکروسافت در محدوده 2012 تا 2019

گارتنر انتظار دارد در سال 2017 تولیدات اپل تا 16 میلیون افزایش یابد و در نهایت در سال 2019 این رقم به 28 میلیون نیز برسد.

آمار و ارقام ارائه شده توسط گارتنر


            مایکروسافت ویندوز        اپل iOS+OSX

2016                260                            248

2017                252                            268

2018                253                            276

2019                257                            285


تحلیلگر گارتنر رانجیت آتوال “Ranjit Atwal” روز چهارشنبه گفته بود:

بازار دستگاه های هوشمند جهانی در حال حاضر راکد است.

باید گفت محموله های تلفن همراه تنها در بازار های نو ظهور آسیا و اقیانوسیه در حال رشد هستند. آتوال همچنین یادآوری کرد که:

بازار کامپیوترهای شخصی نیز با توجه به کاهش نرخی که این بازار با آن درگیر بوده است باز هم تنزل خواهد یافت.

البته سبقت گرفتن اپل از مایکروسافت تنها از نظر نمادین ارزشمند است، چرا که اندروید گوگل از هر دوی آنها با فاصله ای زیاد پیشی گرفته است، دستگاه هایی که در سال 2016 سیستم عامل ویندوز را اجرا می کردند تنها 11.2 درصد از 2/3 میلیارد دستگاه موجود بودند.

اگر چه تلاش مایکروسافت برای عرضه گوشی ویندوزی عامه پسند با شکست مواجه بوده است، اما هنوز هم بخشی هر چند کوچک از بازار را در اختیار دارد و همچنان در تلاش است تا سیستم عامل خود را از طریق OEM به عنوان سیستم عاملی مهم نشان دهد. به علاوه چندی است مایکروسافت تلاش برای عرضه گوشی های VR و AR و نیز اینترنت اشیاء را آغاز نموده است، هر چند باز هم نمی توان به طور قطعی گفت که هر کدام از موارد مذکور بتوانند تفاوت چشمگیری در میزان محموله ها ایجاد کنند.

به عبارت دیگر شرط بندی گارتنر روی اپل، تا کنون که در اوایل 2017 هستیم با موفقیت همراه نبوده و یادآور پیش بینی خوش بینانه IDC برای گوشی های ویندوزی است. این احتمال نیز وجود دارد که بهترین تلاش اپل برای عرضه تلفن هوشمندی با حاشیه باریک، حداقل دکمه و هدفن اکنون توسط برخی OEM های محبوب مثل سامسونگ تحت الشعاع قرار گرفته باشد و هیچ بعید نیست بهترین روزهای اپل سپری شده باشد.

به هر حال اکنون مایکروسافت برخلاف اپل، تا حد زیادی به شرکتی با خدمات متنوع تبدیل شده است، در حالی که اگر اپل از نظر تعداد محموله از مایکروسافت پیشی بگیرد اشک از چشمان استیو بالمر “Steve Ballmer” سرازیر خواهد شد، ضمناً باید گفت به نظر نمی رسد که مدیر عامل فعلی ساتیا نادلا “Satya Nadella” مشتریان بیشتری برای Office 365 داشته باشد.

پیوست
منبع: Mspoweruser
پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

نوشته پیش بینی گارتنر: اپل در زمینه دستگاه‌های هوشمند در 2017 از مایکروسافت پیشی خواهد گرفت اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

حرف‌های شنیدنی رییس شرکت NuAns درمورد Neo و ناامیدی از ویندوز 10 موبایل

Neo نئودر ماه اکتبر 2015 شرکت NuAns از Neo پرده‌برداری کرد. دستگاهی که اولین تلاش این شرکت برای تولید یک تلفن بر پایه‌ی ویندوز محسوب می‌شد. این کار در زمانی انجام شد که تغییرات بزرگی رخ داده بود و همه انتظار داشتند که پلتفرم جامع ویندوز به شکل قابل توجهی همه‌گیر شود. برای ادامه این مطلب با […]

نوشته حرف‌های شنیدنی رییس شرکت NuAns درمورد Neo و ناامیدی از ویندوز 10 موبایل اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

Neo نئو

در ماه اکتبر 2015 شرکت NuAns از Neo پرده‌برداری کرد. دستگاهی که اولین تلاش این شرکت برای تولید یک تلفن بر پایه‌ی ویندوز محسوب می‌شد. این کار در زمانی انجام شد که تغییرات بزرگی رخ داده بود و همه انتظار داشتند که پلتفرم جامع ویندوز به شکل قابل توجهی همه‌گیر شود. برای ادامه این مطلب با ویندوزسنتر همراه باشید.

اما همه چیز آنگونه که برنامه‌ریزی شده بود پیش نرفت چرا که مایکروسافت به وعده‌ی خود برای ارتقای ویندوز فون 8.1 به ویندوز 10 موبایل عمل نکرد و هنوز نیز خبری مبنی بر ارتقای ویندوز فون 8.1 به ویندوز 10 موبایل منتشر نکرده است. در نتیجه تعداد کاربران ویندوز 10 موبایل همچنان محدود ماند و فروش ناچیز دستگاه های جدید توسط تولید کنندگان مختلف نیز نتوانسته در این وضعیت تغییر قابل ملاحظه ای ایجاد کند.

اما NuAns همچنان به تلاش خود ادامه می‌داد و پس از فروش در ژاپن در تلاش بود به وسیله‌ی یک کمپین در کیک استارتر بازار های بین المللی را هدف قرار دهد که البته نهایتا شکست خورد.

آقای تتسوشی هوشیکاوا رییس شرکت NuAns از وضعیت پیش آمده بسیار دلسرد است. او در مصاحبه اختصاصی با سایت نئووین می‌گوید که فکر میکرده ویندوز 10 موبایل بیش از این مقدار محبوب خواهد شد.

Neo نئو

او توضیح داد که چرا شرکت برای عرضه‌ی محصول خود در آمریکای شمالی به تامین سرمایه از طریق کراد فاندینگ احتیاج دارد. آقای هوشیکاوا می‌گوید که برای عرضه‌ی این محصول در آمریکا نیاز است تا باند LTE متفاوتی بر روی گوشی ها نصب شود که به معنای هزینه‌ی بیشتر برای شرکت است.

Neo نئو

خبرنگار سوال مهمتری را هم از آقای هوشیکاوا مربوط به عرضه گوشی بعدی این شرکت با اندروید میپرسد. که طبق پاسخ او چنین احتمالی را رد نمی‌کند.

اما این دستگاه واقعا از طراحی خیره کننده ای برخوردار است. ما پس از کمی کار کردن با دستگاه و سایر لوازم ارائه شده توسط این شرکت نظیر پاوربانک و .. Neo را دستگاهی قابل توجه ارزیابی می‌کنیم. در زیر می توانید فیلم کارکردن ما با این گوشی را مشاهده کنید.

برخی از لوازم جانبی این گوشی در زیر قابل مشاهده است. لوازم جانبی این گوشی نیز با متریال به کار رفته در خود Neo ساخته شده‌اند. نکته‌ی جالبتر اینکه بر روی پاوربانک ارائه شده در کنار این دستگاه هیچ پورت یو اس بی Type-A دیده نمی‌شود. در عوض کابل اتصال، وظیفه‌ی وصل کردن دستگاه به گوشی را بر عهده دارد. آقای هوشیکاوا می‌گوید که اینکار برای سادگی بیشتر انجام شده است.

نگارنده به شخصه امیدوار است NuAns بتواند محصولات بیشتری را تولید و به بازار‌های جهانی عرضه کند. دیدن اینکه یک شرکت تا این اندازه به محصولی که خلق کرده امیدوار است بسیار لذت بخش بود.

ویندوزسنتر شما را از تمامی رویداد های CES 2017 با خبر می‌کند. با ما بمانید.

پیوست

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

نوشته حرف‌های شنیدنی رییس شرکت NuAns درمورد Neo و ناامیدی از ویندوز 10 موبایل اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

CES 2017: توانایی های عجیب H2 ؛ گوشی جدید شرکت چینی

H2خود را یک کاربر ماهر گوشی هوشمند تصور کنید- کسی دیده که یک گوشی همه را انجام  دهد؟ آیا تا کنون شما یک پیکوپروژکتور در پشت MOTO Z خود، چسبانده، و یک اسکن سه بعدی از آپارتمانتان با  Phab 2 Pro ساخته اید؟ و موبایلتان را به یک Gear VR وصل کرده اید تا دنیاهای جدید […]

نوشته CES 2017: توانایی های عجیب H2 ؛ گوشی جدید شرکت چینی اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

H2

خود را یک کاربر ماهر گوشی هوشمند تصور کنید- کسی دیده که یک گوشی همه را انجام  دهد؟ آیا تا کنون شما یک پیکوپروژکتور در پشت MOTO Z خود، چسبانده، و یک اسکن سه بعدی از آپارتمانتان با  Phab 2 Pro ساخته اید؟ و موبایلتان را به یک Gear VR وصل کرده اید تا دنیاهای جدید را کشف کنید؟ خب، شما شبیه کسی به نظر میرسید که ما علاقه داریم به او آویزان شویم، البته نه قبل از اینکه ما تلفنی به شما معرفی کنیم تا دارای تکنولوژی پیشرفته ای است این شبیه چیزی فراتر از یک فیلم مربوط به 100 سال آینده است. این هفته در CES 2017، ما نگاهی به H2 از شرکت چینی Changhong خواهیم انداخت. یک موبایل با سنسوری که توانایی اسکن نوری اشیاء و تونایی تشخیص اینکه از چه ساخته شده اند، را دارد. با ویندوزسنتر همراه باشید.

چگونه کار می کند؟

H2

فناوری که در مورد آن صحبت می کنیم، شبیه طیف سنجی مادون قرمز می باشد. تکنولوژِی که نوری بر یک شی می تاباند و آنالیز می کند که چگونه آن نور تغییر می کند. سپس امضای نوری آن شی، میتواند برای تشخیص مواد سازنده در سطح مولکولی، پردازش شود. این به طور شگفت انگیزی پیشرفته به نظر می آید، ما میدانیم، ولی هنوز از تکنولوژی ساده اسکن نوری بر روش موبایل ها استفاده می کنیم. به این مورد نگاه کنید که چگونه پرچمداران گلکسی های سامسونگ از نور، نه تنها برای گرفتن نبض کاربران، بلکه برای اندازه گیری محتوای اکسیژن خون، استفاده می کنند.

Changhong H2 این نوع اسکن نوری را گامی به جلو برده است، یک طیف سنج با هدف اصلی، با تکنولوژِیی از شرکت دستگاه های آنالوگ و فیزیک مصرفی، پیاده شده است.

موارد استفاده

خوب، موبایل می تواند بگوید که اشیاءاز چه چیزی ساخته شده اند، پس چه؟ برای مثال غذا را در نظر بگیرید: برچسب های تغذیه، خوب هستند، اما با یک طیف سنج قابل حمل، شما میتوانید هر غذایی را که جلویتان می آید؛ بسته بندی شده باشد یا نه، اسکن کنید و اطلاعات مفیدی در مورد ترکیب آن، دریافت کنید. یک فرد دیابتی می تواند از این ابزار برای ارزیابی اینکه یک اسنک چه اثری ممکن است بر قند خون داشته باشد، استفاده کند! یا شما می توانید یک میوه را در فروشگاه موادغذایی، برای انتخاب شیرینترین و یا خوشمزه ترین سیب، اسکن کنید.

و درست مثل اسکنر نوری ضربان قلب،بر روی تلفن های موجود، یک طیف سنج میتواند در مورد بدنتان اطلاعاتی به شما بدهد. شما میتوانید از H2 برای کنترل سطح چربی بدنتان در حین رژیم ورزشی، استفاده کنید.

H2

ما همچنین نگاهی به برنامه های که میتوانند برای تشخیص مواد واقعی از تقلبی استفاده شوند، می اندازیم. یک مورد که در غرفه Changhong در CES دریافته شد این است که این دستگاه امکان تشخیص دارو های اصلی از تقلبی را دارد. اما شما می توانید از آن در هنگام خرید جواهرات برای تشخیص الماس از مکعب زیرکونیوم هم، استفاده کنید!

واقعا، پتانسیل این تکنولوژی تنها به وسیله تخیل توسعه دهندگان، محدود می شود. شاید یک گروه حمایت از محیط زیست برنامه ای برای تشخیص مواد تجدیدپذیر بسازند. یک اسکن سریع میتواند زباله را از مواد بازیافتی تمیز دهد و یا شاید برنامه ای بتواند لباستان را اسکن کند و راهنمایی برای شست و شوی لباستان را به شما بدهد- نمیخواهد به اشتباه باعث آب رفتن لباستان بشوید.

در دسترس بودن

H2 ممکن است دقیقا شبیه همان نمونه های با تکنولوژِی بالا باشد که فقط در نمایشگاه هایی مانند CES بیرون می آیند، و هیچ شانسی برای تبدیل شدن به یک محصول تجاری واقعی در دسترس، ندارند. اما این همه چیزی نیست که اینجاست. فروش Changhong H2 بزودی در اوایل امسال در چین شروع خواهد شد و بهتر این است که ما در پاییز امسال شاهد ورود این گوشی به بازار های ایالات متحده خواهیم بود.

اما هنوز کارهای بسیاری در مورد اینکه چگونه این اتفاق ممکن است بیافتد و یا تحت چه برندی این موبایل به غرب خواهد رسید، مانده است. با توجه به قیمتگذاری در چین، این محصول با قیمت حدود 400$ به بازار خواهد آمد، استفاده از این تکنولوژی در گوشی های هوشمند میتواند به طور هیجان انگیزی مقرون به صرفه باشد.

نظراتتان را با ویندوزسنتر در میان بگذارید!

پیوست

منبع: phonearena

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

نوشته CES 2017: توانایی های عجیب H2 ؛ گوشی جدید شرکت چینی اولین بار در ویندوز سنتر پدیدار شد.

دانلود بازی استراتژیک نبرد پادشاهان Clash of Kings 2.27.0 – اندروید

Clash of Kings بازی استراتژی مهیج و زیبایی در سبک بازی کلش آو کلنز می باشد که ویژگی های جدیدتری را نیز شامل می شود. شما در بازی می بایستی امپراتوری خود را تشکیل داده و کنترل ۷ پادشاهی زمین را برعهده گیرید. بازی در دنیایی فانتزی شکل گرفته و توسط ساختمان های پایه می […]

Clash of Kings بازی استراتژی مهیج و زیبایی در سبک بازی کلش آو کلنز می باشد که ویژگی های جدیدتری را نیز شامل می شود. شما در بازی می بایستی امپراتوری خود را تشکیل داده و کنترل ۷ پادشاهی زمین را برعهده گیرید. بازی در دنیایی فانتزی شکل گرفته و توسط ساختمان های پایه می […]

دانلود برنامه رسمی اسناد گوگل Google Docs 1.6.502.09.30 – اندروید

Google Docs برنامه رسمی گوگل به منظور ساخت و ویرایش فایل های اسنادی در گوگل داک می باشد که بوسیله آن کاربران می توانند اسناد جدید خود را روی وب و یا هر دستگاهی ایجاد نمایند و با دوستان خود فایل های خود را به اشتراک گذارند. امکان ویرایش و باز کردن فایل های مایکروسافت […]

Google Docs برنامه رسمی گوگل به منظور ساخت و ویرایش فایل های اسنادی در گوگل داک می باشد که بوسیله آن کاربران می توانند اسناد جدید خود را روی وب و یا هر دستگاهی ایجاد نمایند و با دوستان خود فایل های خود را به اشتراک گذارند. امکان ویرایش و باز کردن فایل های مایکروسافت […]